Levegő. Légzés. A mindennapi lélegzés egy csodálatos mechanizmus, amit figyelem nélkül tesz az ember. Ki és belégzés. Egyszerű folyamat. Maga az élet.
Természetesen két funkciót látunk el ezzel az egyszerű feladattal.
Belégzéskor a biológiai funkciókhoz szükséges oxigént jutatjuk a szervezetünkbe, másodsorban pedig, az életerőt szívjuk magunkba.
A prána ezoterikus nyelven, az-az abszolút energia, univerzális életerő, amely az egész univerzumot áthatja.
Fontos tisztában lenni azzal, hogy a tüdő és a tiszta légutak, milyen fontos szerepet játszanak életünkben. Ezért igyekeznünk kell ezek rendszeres tisztítására, karbantartására.
Ha tehetjük, kerüljük a dohányzást, a füstös, poros helyeket, amik ingerelhetik, megterhelhetik légutainkat.
Kevés ember alkalmazza a helyes légzést, így tüdőkapacitásának csak töredékét használja fel, felszínes kapkodó légzésével.
Az ősi, indiai ájurvéda gyógyászati rendszerében, a légzést az orron- át, javasolja.
Azért teszi ezt, mert a két legfontosabb nádi (energiavezeték), itt helyezkedik el, amin keresztül a prána áramolni tud. Ha az orrunkon keresztül lélegzünk, akkor az agyunkat és a fejben lévő csakrákat is ellátjuk életenergiával, így ez az energia a gerinc mentén leereszkedik, és feltölti az összes csakránkat.
Viszont ha a szánkon keresztül lélegzünk, akkor az életenergia lefelé száll, megakadályozva az életenergia megfelelő működését.
Törekedjünk a megfelelő légzés elsajátítására, meditációval, különböző tisztító gyakorlatokkal.
A helyes és tudatos légzés elsajátítható, hogy általa hosszú, és egészséges életet élhessünk.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.