A meditáció gyakorlója két szinten tapasztalja meg annak hasznát.
Az első haszon az azonnali javulás a mindennapi életkörülményekben.
A meditáció gyakorlása egy olyan tudathoz vezet, amely békésebb, csendesebb és nyugodtabb.
Mivel a tudat ellazultabb, az események, amelyek általában zavarnak minket, jelentéktelenebbnek tűnnek, és többé már nem vesszük olyan komolyan őket.
Hasonlóképpen a meditáció révén a tudat fokozatosan megtanul függetlenedni a külső feltételektől és körülményektől. Ez a tudat azután, amelyet nem befolyásolnak a külső feltételek, képessé válik saját stabilitásának és csendességének felfedezésére. A stabil tudat, amely nem zavart, kevesebb szenvedés megtapasztalásához vezet életünkben. Ezek azok az azonnali hasznok, amelyek a meditáció rendszeres gyakorlásából erednek.
A meditáció hosszú távú jótékony haszna, amikor a tudat lecsendesített, amely fokozatosan a tudat alapvető tudatlanságának megtisztulásához, amely végül a buddhai létállapothoz vagy a megvilágosodáshoz vezet. Ebben a megvilágosodott állapotban a megszokott, mindennapi élet zavarodottsága többé már nem létezik.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.